TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

Trzeci dzień 14. Gdańsk DocFilm Festivalu

25 czerwca 2016

Trzeciego dnia festiwalu projekcje konkursowe rozpoczniemy o 12:00 od obrazu „Choroba: w reżyserii Hrvoje Mabica, z którym porozmawiamy po pokazie. Film opowiada historię szesnastoletniej Any, której rodzice nie są w stanie pogodzić się z homoseksualizmem dziewczyny. O 16:10 posłuchamy nocnych rozmów mieszkańców Łodzi o końcu świata, w filmie Moniki Pawluczuk pod tym samym tytułem. Po projekcji odbędzie się telekonferencja z autorką. Również po filmie „Na zakręcie”, opowiadającym o zbuntowanym nastolatku z małej wioski marzącym o karierze kierowcy wyścigowego, który pokażemy o 20:15, porozmawiamy z jego reżyserem, Gáborem Hörcherem.
Pozostałe pokazy konkursowe to: „Złota Pasja” w reżyserii Sebastiena Pinsa, „K2. Dotknąć nieba” w reżyserii Elizy Kubarskiej, nominowany do Oscara „Body Team 12” zrealizowany przez Davida Darga, „Oko za oko” autorstwa Steve’a Bache’a, „Chau przekracza granice” wyreżyserowany przez Courtney Marsh i „Sprawa rodzinna” – film Toma Fassaerta.
Równolegle, od 11:30 w historycznej Sali BHP pokażemy trzy dokumenty Krzysztofa Kieślowskiego: „Robotnicy 1971: Nic o nas bez nas”, „Życiorys” i „Gadające głowy”. Wszystkie trzy tytuły łączy osoba autora zdjęć do wielu filmów mistrza polskiego kina, Jacka Petryckiego. Po projekcjach zapraszamy na spotkanie z wybitnym operatorem.
O godzinie 14:15 rozpoczniemy retrospektywę filmów dokumentalnych przewodniczącego jury naszego festiwalu, Pawła Woldana. Będą to obrazy z drugiej połowy lat 80.: „Edukacja”, „Grupa”, „Pan Szperlik” i „Szansa dla dziewcząt”. Po pokazie ostatniego filmu zapraszamy na spotkanie z reżyserem.
Na sobotę zaplanowaliśmy także masterclass z naszym jurorem, niemieckim producentem telewizyjnym i filmowym, Klausem Schmutzerem, który opowie o interpretacji historii w filmie dokumentalnym. Zapraszamy do Sali Wystaw Czasowych ECS o godzinie 17:00.

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki