TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

Rozpocznij weekend z Gdańsk DocFilm!

7 czerwca 2013

Rozpocznij weekend z Gdańsk DocFilm!

Za nami kolejny dzień festiwalu, dziękujemy za liczne przybycie!

 

Wczoraj najbardziej pracowita część publiczności rozpoczęła dzień dwugodzinnym MASTERCLASS z Dorotą Paciarelli. Uczestnicy poznali podstawy na temat tego, jak pisać scenariusze. Jeśli jednak komuś nie udało się pojawić w kinie, ma szansę nadrobić zaległości już dziś o 12.00 w kinie Kameralne. Dorota Paciarelli opowie o tym jak poprawiać scenariusz.

Po południu po raz pierwszy w historii festiwalu przeprowadziliśmy dwie telekonferencje – z reżyserem z Argentyny Jose Louisem Garcią oraz fińskim debiutantem Willem Hyvonenem. Obydwie zakończone zbiorowym pożegnalnym machaniem publiczności do reżyserów J (które chyba wejdzie już do kanonu festiwalowego).

 

A co dziś?

 

Rozpoczynamy projekcje filmów pozakonkursowych z sekcji (Nie)Pełnosprawni, które zwieńczone zostaną debatą, która odbędzię się w niedzielę o godz 14.45.

 

Gdańsk DocFilm po raz kolejny odwiedzi przyjaciel festiwalu – Jacek Bławut. Reżyser tym razem przywiezie ze sobą długometrażowy film „Wirtualna wojna“ – jak twierdzi jest to ostatni film dokumentalny jego autorstwa. Czy to prawda? To i inne pytania można będzie zadać na spotkaniu po projekcji filmu.

Kolejne telekonferencje odbędą się po filmach: „Braterstwo krwi“ oraz „Lato z Antonem“ (jest to polska premiera tego filmu).

 

A w kinie Kameralne spotkanie z mistrzem – przegląd filmów Marcela Łozińskiego – przewodniczącego 11 edycji Gdańsk DocFilm Festival. Po projekcji sześciu filmów odbędzie się spotkanie z reżyserem.

 

Do zobaczenia w kinach Neptun i Kameralne!

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki