TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

Niedziela – ostatni dzień festiwalu!

9 czerwca 2013

Za nami 4 dni festiwalu –  Masterclass z Dorotą Paciarelli, przegląd kina irańskiego, przegląd filmów Marcela Łozińskiego i wiele spotkań (także internetowych!) twórców filmów konkursowych z liczną publicznością.

Niedzielę, ostatni dzień festiwalu poświęciliśmy specjalnej sekcji (Nie)Pełnosprawni. Już od godziny 11.00, w kinie Neptun zapraszamy na pokaz niezwykłego filmu „Moja droga do Olimpii“. Reżyser Niko von Glasow spotyka się z paraolimpijczykami z całego świata. Zadaje niewygodne pytania i być może dlatego, że sam jest niepełnosprawny, bohaterowie nie krępują się, co z pewnością nadaje prawdy dokumentalnej temu filmowi.

O 13.00 zostanie pokazany niezwykle pozytywny film „Zespół punka“. Grupa niepełnosprawnym intetektualnie punkowców z Finlandii wyrusza na zagraniczne tournee. Czy im się uda?

Równie pozytywnym filmem jest „Malutki świat“ – opowieść o 19letnim Hiszpanie, który podróżuje po świecie autostopem. Bohater ma ze sobą 20 euro i pragnie dojechać na drugą stronę półkuli ziemskiej. Fakt, że Albert od kilku lat jeździ na wózku, podnosi poprzeczkę i sukces Alberta jeszcze bardziej cieszy widza.

Czy niepełnosprawność może być zaletą? Dlaczego powstaje tyle filmów o niepełnosprawnych? Te i inne pytania będziecie mogli zadać na debacie (Nie)Pełnosprawni w Kinie Neptun o godz. 14.45.

A już od 18.00 Gala rozdania nagród. Dowiemy się kto zdobędzie Bramę Wolności oraz nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicz (10.000 zł).

Po Gali odbędzie się pokaz (w kolejności):

1. Pokaz zwycięzkiego filmu

2. „Inny Świat“

3. „Sugar man“

UWAGA!

Karnety nie upoważniają do wejścia na Galę.

Bezpłatne wejściówki na Galę można odbierać w kasie kina Neptun.

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki