TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

Koniec naboru filmów do tegorocznej edycji Festiwalu

26 lutego 2018

Zakończyliśmy nabór filmów na tegoroczny, 16. Gdańsk DocFilm Festival. Podczas czerwcowej edycji wybrane obrazy po raz pierwszy zmagać się będą w dwóch kategoriach: w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych oraz w nowo wprowadzonej kategorii polskich krótkich form fabularnych. Otrzymaliśmy prawie 300 obrazów dokumentalnych z całego świata. Wpłynęło do nas również ponad 50 rodzimych form krótkometrażowych. Które z filmów dokumentalnych powalczą o Bramę Wolności, a które fabuły o Gdańskie Dźwigi dowiemy się w połowie kwietnia. Wyboru filmów konkursowych dokona trzyosobowa komisja preselekcyjna.

W jej skład wchodzą:

Bożena Kudrycka – polonistka i filmoznawczyni. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w Instytucie Sztuk Audiowizualnych w 2014 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską. Jurorka Gdańsk DocFilm Festival w latach 2003-2007. Uczy w V LO w Gdańsku i współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim, DKF-em Kurort i Wydawnictwem Pedagogicznym Operon. Autorka książki „Ukryte spojrzenia w filmach Bernarda Bertolucciego” oraz licznych tekstów w publikacjach zbiorowych i czasopismach.

Marta Maciejewska – absolwentka studiów filologicznych na Uniwersytecie Gdański i doktorantka tej samej uczelni. Współpracuje z licznymi instytucjami i przedsięwzięciami kulturalnymi, m.in. Gdańsk DocFilm Festival, All About Freedom Festival, festiwalem Literacki Sopot, Akademickim Centrum Kultury Alternator przy UG czy festiwalem Euroshorts. Prowadzi zajęcia z wiedzy o filmie i teatrze dla studentów na Uniwersytecie Gdańskim. Publikowała m.in. w „EKRANach”, „Kulturze Popularnej”, „Kwartalniku Artystycznym BLIZA”, „Lampie”.

Tomasz Żółtowski – wieloletni dziennikarz i prezenter gdańskiego oddziału TVP, w którym realizował m.in. programy poświęcone tematyce filmowej – „Co jest grane” i „Kino polskie”; dla TVP 2 tworzył reportaże w cyklu „Ludzie z pierwszych stron gazet”, w TVP1 prowadził programy publicystyczne, m.in. : „Prosto z Belwederu”, „Drogowskaz” czy „Rynek”. W latach 2005-2014 wykładał dziennikarstwo w Wyższej Szkole „Ateneum” w Gdańsku. Od 2014 roku dyrektor artystyczny Gdańsk DocFilm Festival. Od lat współpracuje z Festiwalem Filmowym w Gdyni. Autor sztuki „Majowe konwalie”. W wolnych chwilach pisze scenariusze filmowe.

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki