TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Wydarzenia

„Jestem mordercą” (2016) w programie!

„Jestem mordercą” (2016) w programie!

Data wydarzenia:

2.06

Godzina:

22:08

Miejsce:

Sala BHP


„Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy dołączy do programu 15. GDFF. Ze względu na sądowny zakaz publicznych pokazów filmu dokumentalnego „Jestem mordercą…” z roku 1998 nie możemy go zaprezentować podczas festiwalu. Na prośbę reżysera pokażemy fabułę z 2016 roku. Seans odbędzie się w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej w piątek 2 czerwca przy okazji Retrospektywy Macieja Pieprzycy rozpoczynającej się o godzinie 14:00. Podczas spotkania z twórcą po projekcji dwóch dokumentów i obrazu fabularnego, porozmawiamy, między innymi o tym, skąd sądowne embargo na film dokumentalny z roku 1998. Wstęp na pokazy w Sali BHP jest bezpłatny.

Nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Jestem mordercą” to thriller inspirowany prawdziwą historią Zdzisława Marchwickiego, skazanego w wyniku procesu poszlakowego w głośnej sprawie „Wampira z Zagłębia”. Brawurowo odegrane przez Arkadiusza Jakubika i Agatę Kulesze role Państwa Kalickich zostały nagrodzone Orłami, Nagrodą Polskiej Akademii Filmowej.

Powrót do listy wydarzeń

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki