TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

15. GDFF: dzień trzeci

2 czerwca 2017


Trzeci dzień Gdańsk DocFilm Festival startuje o 13:00 prezentacją izraelskiego filmu konkursowego „Kto mnie teraz pokocha?” (reż. Tomer Heymann, Barak Heymann).
O godzinie 14:00 w historycznej Sali BHP rozpocznie się Retrospektywa Filmów Macieja Pieprzycy, przewodniczącego Jury 15. GDFF, połączona ze spotkaniem z twórcą. Zobaczymy dwa dokumenty reżysera, a także fabułę nagrodzoną Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Jestem Mordercą” z 2016 roku.
Tradycyjnie, w bloku o godzinie 15:00 w ECS, pokażemy trzy krótkie formy fabularne: „Matka” (reż. Łukasz Ostalski, GDF), „Dzień babci” ( reż. Miłosz Sakowski, GDF) i francuski film „Wewnętrzni Wrogowie” (reż. Selim Azzazi).
O godzinie 16:30 powrócimy do konkursu głównego animowanym filmem „Nawet w Niepogodę” (reż. Remo Scherer). Następnie zobaczymy realizację polskiego reżysera Pawła Ziemilskiego „Urban Cowboys”, z którym nawiążemy wideorozmowę po seansie. O 18:00 wyświetlimy „Morze, które Muszę Kochać” (reż. Patrick Wally). Agnieszka Elbanowska, twórczyni kolejnego filmu, jest obecna na festiwalu, dzięki czemu po projekcji dokumentu „Pierwszy Polak na Marsie” będziemy mogli z nią porozmawiać. O 20:00 odbędzie się pokaz niezwykle ciepłego i poruszającego dokumentu Rogera Rossa Williamsa o autystycznym chłopcu, który dzięki bajkom Disneya nawiązuje kontakt z najbliższymi i uczy się funkcjonować w świecie. Dzisiejszy dzień zakończymy filmem „Piaskowi rzeźbiarze” o trzech nietypowych artystach, a po seansie porozmawiamy z gościem festiwalu, reżyserem filmu Talem Amiranem.

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki