TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

15. GDFF: dzień drugi

1 czerwca 2017

Podczas drugiego dnia festiwalu zobaczymy w ECS aż siedem filmów konkursowych. Zaczniemy dziś o 13:00 dokumentalnym esejem „Psy demokracji”, po którym zapraszamy na telekonferencję z twórczynią Mary Zournazi. O 14:30 zostanie wyświetlony obraz „Pasterz” (reż. Joost van der Wiel) poświęcony 92-letniego lekarzowi rodzinnemu.

Symultanicznie w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej przy ul. Popiełuszki 6, o godzinie 14:00 odbędzie się In memoriam wybitnej polskiej dokumentalistki Ireny Kamieńskiej. Po prezentacji trzech dokumentów reżyserki, porozmawiamy o jej twórczości z historykiem i teoretykiem filmu, profesorem Mirosławem Przylipiakiem.

Pomiędzy pokazami konkursowymi, o godz. 15:00, w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się przegląd krótkich form fabularnych. Zobaczmy dwie realizacje z Gdyńskiej Szkoły Filmowej: „W narożniku” (reż. Maciej Kruk), „Prawdziwy miód” (reż. Sławomir Witek), a także holenderski film „Import” (reż. Ena Sendijarevic).

O godzinie 16:00 wrócimy do konkursu głównego w ECS. Zostanie zaprezentowany głośny film Anny Zameckiej „Komunia”, a po projekcji porozmawiamy z obecną na festiwalu reżyserką. Następnie zobaczymy dokument „Brzmienie zimy” (reż. Tizian Büchi), a zaraz po nim włoski obraz „2 dziewczyny”. Po projekcji odbędzie się telekonferencja z twórcą, Marco Speronim. O 20:00 zapraszamy na projekcję filmu „Kis” w reżyserii Svetlany Bolychevej. Drugi dzień Gdańsk DocFilm Festival zakończymy seansem dokumentu „Liga Egzotycznych Tancerek” (reż. Rama Rau), którego bohaterkami są emerytowane tancerki burleski.

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki