TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News

15. GDFF: dzień czwarty

3 czerwca 2017


Ostatni dzień festiwalu rozpoczniemy o godzinie 12:00 w sali wystaw czasowych ECS. Michał Oleszczyk, filmoznawca i krytyk filmowy, a także członek jury 15. GDFF wygłosi wykład typu Master Class, zatytułowany Od zera do setki: pierwsze minuty filmu jako wprowadzenie w opowieść”.
Po wykładzie, o godzinie 14:00 rozpoczną się pokazy filmowe. Jako pierwszy zobaczymy konkursowy dokument „Dwa światy” (reż. Maciej Adamek).
Po raz ostatni spotkamy się na bloku krótkich filmów fabularnych. Blok rozpocznie się rumuńskim obrazem „Noc w Tokoriki” (reż. Roxana Stroe). Następnie widzowie zobaczą zdobywcę Złotej Palmy w Cannes i nominowany do Oscara hiszpański „Timecode” (reż. Juanjo Gimenez). Ostatnim filmem fabularnym, który dziś obejrzymy jest „Czarnoksiężnik z Kariny U.S” Balbiny Bruszewskiej.
O 16:00 wrócimy do konkursu głównego krótką, nieco surrealistyczną animacją non-fiction „Nutag – Homeland” (reż. Alisi Telengut). Już o 16:15 zobaczymy polską realizację „Dar”, a po projekcji spotkamy się z twórcą dokumentu Przemysławem Kamińskim. Na zakończenie pokazów konkursowych zobaczymy film o znaczącym tytule „Pożegnanie ze wszystkim” (reż. David Munoz).
O 19:00 rozpocznie się Uroczysta Gala Wręczenia Nagród. Poznamy wytypowanego przez Jury zwycięzcę Bramy Wolności. Jury przyzna również Nominacje do Nagrody Młodego Kina im. Jana Machulskiego. Podczas Gali poznamy także faworyta publiczności. Po części oficjalnej, odbędzie się pokaz filmu, który wygrał 15. Gdańsk DocFilm Festival.

Powrót do listy newsów

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-24 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & Piotr Kawecki